Eme group work

Το eme group work θα είναι μια εφαρμογή στην οποία οι μαθητές θα μπορούν να κάνουν μια ομαδική εργασία.

Τι θα είναι;

Πως θα λειτουργεί;
Για τον εκπαιδευτικό

Ο εκπαιδευτικός θα φτιάχνει ένα καινούριο group work και θα βάζει τους μαθητές μέσα. Ύστερα ο εκπαιδευτικος θα μπορει να επιλέξει αν θέλει να μπει και να φαίνεται στους μαθητες αν έχει μπει ή να μην φαινεται ότι είναι και αυτός μέσα στο group work.  Όταν οι μαθητες υποβαλουν την απαντηση ο εκπαιδευτικος  μπορει να στειλει ανατροφοδοτηση. Επίσης θα μπορεί να ανεβάσει την εργασία στον τοίχο της κυψέλης.

Για τους μαθητές

Αν ο μαθητής έχει μπει μέσα σε ένα group work θα του εμφανίζεται στις ειδοποιήσεις. Όταν ο μαθητής μπει μέσα στο group work θα βλέπει ένα άσπρο χαρτί. Εκεί θα μπορεί να προσθέσει φωτογραφίες, αρχεία, συνδέσμους, βίντεο και να γράψει.  Όταν οι μαθητές τελειώσουν την εργασία θα την υποβάλουν και ο εκπαιδευτικός θα μπορεί να την δει.

Κωνσταντίνος Λούσης, Μαθητής